Блінкен оголосив про два пакети допомоги Молдові на тлі загроз РФ

Держсекретар США Ентоні Блінкен. Getty Images

Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про нову допомогу Молдові для розв'язання проблем, що виникли внаслідок російської агресії, включаючи її вторгнення в Україну.

Про це він сказав на спільній пресконференції з президенткою Молдови Маєю Санду.

За словами Блінкена, з лютого 2022 року США надали 774 мільйони доларів на зміцнення інституцій Молдови, підвищення стійкості та надання вам можливості ефективніше протистояти дестабілізаційним діям з боку Росії.

За словами Держсекретаря, США допомагають Молдові у боротьбі з дезінформацією та кібератаками, допомагають зміцнити кібербезпеку. Крім того, Вашингтон підтримує вільні ЗМІ та підтримують зусилля Кишинева з очищення системи правосуддя.

Сьогодні я оголошую, що ми працюватимемо з нашим Конгресом, щоб надати додаткові 50 млн доларів для подальшого просування цих зусиль, від реформування енергетичного та сільськогосподарського секторів до подальшої боротьби з дезінформацією. Це посилить здатність молдован протистояти російському втручанню, проводити вільні та чесні вибори, продовжувати шлях до ЄС та створювати більше економічних можливостей", — сказав Блінкен.

За його словами, США і Молдова тісно співпрацюють для підтримки економічної та енергетичної безпеки.

"Ми також виділимо 85 мільйонів доларів – частину 300 млн доларів, спрямованих на підтримку енергетичної інфраструктури, щоб допомогти вам покращити такі речі, як зберігання акумуляторів, а також високовольтні лінії електропередачі. Це посилить вашу енергетичну стійкість, посилить вашу мережу. Газовий коридор з Греції до Молдови ще більше допоможе відлучитися від російської енергії", — сказав він.

Держсекретар США Ентоні Блінкен із 28 по 31 травня перебуває з робочим візитом у Європу. Він відвідає столиці Молдови та Чехії. Під час турне по Європі обговорить загрози з боку Росії, підтримку України та майбутній саміт НАТО у Вашингтоні.