Підпалювали за наказом Росії. У Польщі заарештували поляка та двох білорусів, підозрюваних у підготовці диверсій

Спецпідрозділ Збройних сил Польщі на Днях НАТО в Чехії, 16 вересня 2023 року, ілюстративне фото. Getty Images/Lukas Kabon

Польське Агентство внутрішньої безпеки затримало громадянина країни та двох білорусів, підозрюваних у підпалі об'єктів у різних частинах країни.

Про це повідомило Агентство внутрішньої безпеки Польщі на своєму сайті.

Обвинувачених затримали у Варшаві та місті Прушкув 27 травня. Їх заарештували за звинуваченнями в участі в організованому міжнародному злочинному угрупуванні, а також у скоєнні диверсій чи злочинів терористичного характеру за завданням іноземної розвідки.

За версією відомства, білоруси та поляк перебували у злочинній групі, завдання якої входило вчинення диверсій, зокрема — підпалів за завданням російських спецслужб. Обвинуваченим загрожує покарання до довічного позбавлення волі.

Як пише газета Rzeczpospolitа, затриманих звинувачують у співпраці з російською військовою розвідкою. Вони намагалися влаштувати підпали на об'єктах у Гданську, Гдині та Марках за винагороду.

Окрім того, затримані пов'язані із заарештованим наприкінці січня українцем, якого звинувачують у підготовці підпалу торговельного центру у Вроцлаві та магазину поряд із автозаправкою. Як стверджується, за кожен підпал обвинувачені мали отримати по 10 тисяч євро.