У Колумбії заборонили проведення кориди — AP

Бик і матадор під час кориди. Getty Images

Конгрес Колумбії проголосував за законопроєкт про заборону проведення кориди в країні. Він передбачає поетапну заборону кориди впродовж до 2028 року.

Про це повідомляє Assosiated Press.

Тепер новий закон має підписати президент Колумбії Густаво Петро, яки є давнім противником цього шоу.

"Ця заборона є величезною перемогою для організацій, які працювали над трансформацією суспільства та відкинули насильство над тваринами", — сказав борець за права тварин і член міської ради в Калі Террі Хуртадо, який очолює протести проти кориди з 1990-х років.

Він наголосив, що тепер відчуває "полегшення" від того, що биків і коней (які також беруть участь у деяких боях биків) у Колумбії більше "не будуть катувати", і що, зокрема, діти більше не будуть спостерігати за такими "видовищами".

Колумбійські любителі кориди назвали заборону посяганням на свободи меншин, а також проблемою для міст, де ці заходи збирають тисячі відвідувачів.

У Колумбії, де корида проводиться з колоніальних часів (кінець XV століття), менш як два десятки муніципалітетів продовжують проводити ці заходи, хоча щорічні бої биків у місті Манісалес все ще збирають десятки тисяч глядачів.

Що відомо про кориду

Корида зародилася на Піренейському півострові і все ще є законною в кількох країнах, включаючи Іспанію, Францію, Португалію, Перу, Еквадор та Мексику.

Колись це був популярний захід, який в прямому ефірі транслювали численні телевізійні мережі. Але ця традиція стала предметом більшої уваги, оскільки погляди на добробут тварин змінюються, і багато хто вважає неприйнятним бачити, як тварина страждає заради розваги людей.

Під час кориди матадор стикається з биками, яких вирощують агресивними. Він глузує з бика і дратує тварину червоною накидкою, а потім вбиває її, після того, як вона була поранена списами та кинджалами.