Резерв+: понад 700 тисяч військовозобов'язаних зняли з безпідставного розшуку — Міноборони

Мобільний застосунок "Резерв+" на екрані мобільного телефону, в Києві, 18 травня 2024 року. Ковальчук Віктор / УНІАН

710 000 військовозобов'язаних були зняті з безпідставного “розшуку” у реєстрі “Оберіг” завдяки застосунку Резерв+. Тим, у кого зник статус "у розшуку", звертатися до ТЦК не потрібно.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко у Фейсбуці.

“Застосунок Резерв+ звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі “Оберіг”. Одна з них — добре відомий вам статус “в розшуку”, який безпідставно відображався у 710 000 громадян”, — наголосила посадовиця.

Черногоренко порадила авторизуватись у застосунку повторно, щоб побачити свій оновлений статус.

Вона також пояснила, чому громадяни мали такий статус

За словами заступниці міністра, якщо людина порушувала правила військового обліку, наприклад, ігнорувала повістки, ТЦК зверталось до Національній поліції. Але фактично кількість таких звернень становить близько 25%, відзначила Чорногоренко.

За її словами, згідно з законодавством, такий “розшук” мав свої терміни.

“Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін — 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Так, статус “в розшуку” безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно”, — написала посадовиця.

Вона додала, що цифрова команда Міноборони виправила цю помилку. Якщо вас зняли з “розшуку”, до ТЦК звертатись не потрібно, пояснила представниця Міноборони.

“На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактору. А без Резерв+ виправити їх було б майже неможливо. Завдяки цифровізації ми усі разом маємо більше можливостей, щоб це змінити”, — йдеться у дописі.

Що відомо про закон щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024 року.