Rheinmetall отримав замовлення на боєприпаси для Skynex. Ці системи ППО є в України

Система протиповітряної оборони Skynex. Rheinmetall

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на сотні тисяч боєприпасів для системи протиповітряної оборони Skynex. Контракт уклали з неназваною європейською державою.

Про це йдеться у повідомленні на сайті концерну.

"Європейська країна замовила у Rheinmetall 35-мм боєприпаси AHEAD для системи протиповітряної оборони Skynex. Загальна вартість замовлення — сотні мільйонів євро. Буде виготовлено шестизначну кількість снарядів. Система Skynex посилює захист збройних сил країни-замовника від загроз з повітря", — йдеться у повідомленні.

Хоча у компанії не назвали країну, яка отримає боєприпаси, вони можуть надійти в Україну, яка має на озброєнні установки Skynex.

У Rheinmetall зазначили, що Skynex базується на гарматній системі ППО і тому особливо підходить для захисту на близьких дистанціях, де керовані ракети не можуть бути ефективними. Крім того, використання програмованих боєприпасів значно дешевше, ніж аналогічні системи на основі керованих ракет. Після пострілу на 35-мм снаряди неможливо вплинути навіть із допомогою засобів радіоелектронної боротьби.

Що відомо про Skynex

Rheinmetall виробляє системи Skynex, призначені для дій протиповітряної оборони на дуже близькій відстані, де керовані ракети неефективні.

Використання програмованих 35 міліметрових боєприпасів Ahead airburst, розроблених саме для цієї мети, значно дешевші, ніж аналогічні системи на базі керованих ракет. Неможливо й вплинути на 35 міліметрові снаряди або відбити їх засобами електронної протидії, підкреслили у концерні.

Системи Skynex встановлюються на нових вантажівках зі змінним кузовом Rheinmetall HX 8x8, сотні яких вже були передані Бундесвером. У 2023 році першу систему Skynex передали Збройним силам України.

"Постачання Skynex триватиме протягом 2024 року", — пообіцяли у компанії.

29 квітня Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги для України. Зокрема було передано 2 зенітних ракетних комплекси SKYNEX із боєприпасами, ракети для системи ППО IRIS-T SLM, артснаряди та бронетехніку.