Умєров: мета Москви — новий фронт на півночі

Міністр оборони України Рустем Умєров під час Форуму "Україна. Рік 2024", Київ, 25 лютого 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що ЗСУ змогли стабілізувати ситуацію на північному сході Харківської області, де Росія атакувала на початку травня почала наступ. Але РФ готується до нової атаки на півночі України.

Про це міністр повідомив в інтерв'ю Reuters.

"Їхня мета — відкрити новий фронт на півночі, щоби почати використовувати всю свою живу силу, вогневу міць проти нас, вони продовжують втілювати свою ціль — знищити націю", — зазначив Умєров.

Росія, як каже Умєров, розгортає більше живої сили і техніки на фронті. Глава українського Міноборони додав, що Росія має близько 500 тисяч військовослужбовців в Україні та поблизу її кордонів і готується долучити до цього числа ще 200-300 тисяч.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко 28 травня сказав, що підрозділи розвідки Міноборони й прикордонники стежать за тим, що відбувається на території Білорусі, зокрема і за проведенням будь-яких навчань. За його словами, на цей час будь-якої загрози для України з цього напрямку — нема.

Травневий наступ росіян на Харківську область

Про посилання атак РФ на північне прикордоння заявив очільник ОВА Олег Синєгубов. Окрім ударів, російські ДРГ пробували прорвати кордон. Росіяни спробували прорвати лінію оборони на півночі Харківщини близько 05:00 10 травня, повідомили в Міноборони. Пожвавилася евакуація з Вовчанської громади.

24 травня Сили оборони повідомили, що зупинили російські війська на півночі Харківської області та переходять в контрнаступ. Однак армія РФ продовжує наступати на Харківському напрямку. Українські воїни відбивають атаки в районах Вовчанська та Липців.