СБУ заочно повідомила про підозру голові російського "ЦМРБанку" Ареф'єву

Служба безпеки України (СБУ) заочно повідомила про підозру голові правління російського "ЦМРБанку" Руслану Ареф’єву, який запроваджує так звану "рубльову зону" в тимчасово захоплених регіонах України. Йдеться про окупований Росією Крим, Донецьк та Луганськ.

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

Зазначається, що Ареф’єв за підтримки місцевої окупаційної влади відкрив понад 200 відділень російського банку в Криму, Донецьку та Луганську. Після захоплення лівобережної Херсонщини та частини Запорізької області він організував там створення ще 27 філій.

"Здебільшого відкриття банків відбувалося на базі захоплених відділень місцевих українських фінустанов. У такий спосіб Росія намагається зробити всі готівкові та електронні розрахунки на тимчасово непідконтрольних Україні територіях в російських рублях", — йдеться у повідомленні.

Крім того, окупаційні структури ЦМРБанку беруть участь у фінансуванні підрозділів армії РФ, яка воює в Україні.

"Найбільше це стосується виплати "зарплат" окупантам та покриття затрат на їхнє "розквартирування". Також на відділення кремлівської фінустанови максимально заведені всі банківські розрахунки місцевих окупаційних адміністрацій РФ", — розповіли в СБУ.

На підставі зібраних доказів Ареф’єву заочно повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до тяжких наслідків).