У Центрі протидії дезінформації спрогнозували найближчі ІПСО росіян. Про що йдеться

У Центрі протидії дезінформації (ЦПД) прогнозують, як розвиватимуться дезінформаційні кампанії Росії найближчим часом. Зокрема йдеться про відкриття "другого фронту" зі сторони Білорусі та "нелегітимність" Володимира Зеленського.

Про це йдеться у повідомленні ЦПД.

"Пропаганда противника активізує ІПСО щодо відкриття другого фронту зі сторони Білорусі. Найближчим часом очікується низка провокативних заяв вищого керівництва РФ та Білорусі з погрозами на адресу України. Основна мета цієї ІПСО – нагнітання масової паніки в українському суспільстві", — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що виникнення в інфополі "легітимного", згідно з твердженнями росіян, Віктора Януковича не випадкове, й існує висока ймовірність, що російська пропаганда протиставлятиме його президенту України Володимиру Зеленському.

"Прогнозується, що у цієї ІПСО стосовно буцімто нелегітимності президента України Росія буде також дискредитувати українську "формулу миру", — пояснили у ЦПД.

У Центрі додали, що росіяни акцентуватимуть й на тому, що через мобілізацію чоловіків з підприємств на Україну очікує економічна криза. Також очікуються інформаційні провокації щодо бунтів працівників підприємств через надання роботодавцям повноважень вручати повістки.

Ще однією ІПСО у ЦПД назвали приділення значної уваги роспропаганди темі збільшення тарифів в Україні та курсу валют відносно гривні, пророкуючи українцям "тотальну бідність".

"Також медіа противника просуватимуть наратив, що нібито Зеленський хоче продовження війни й стягує гроші з населення", — йдеться у повідомленні.

Раніше Центр протидії дезінформації та кібердепартамент Служби безпеки України оприлюднили список каналів поширення російської пропаганди в соцмережі Х. У списку станом на 15 квітня було 66 каналів.