Польща до 2028 року побудує фортифікації на кордоні з РФ і Білоруссю

Встановлені протитанкові загородження на кордоні Польщі та РФ, 23 лютого 2024 року. Польща встановила протитанкові загородження на кордоні з РФ/ Фото: Mariusz Błaszczak / Twitter

Польща до 2028 року у межах програми "Щит Схід" побудує на кордоні з Росією та Білоруссю оборонні укріплення, оснастить системи викриття, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам.

Про це повідомляє RMF24, посилаючись на презентацію польського Міноборони.

За словами очільника оборонного відомства країни Владислава Косіняка-Камиша, національна програма стримування та оборони "Щит Схід" є найбільшою операцією зі зміцнення східного кордону Польщі та східного флангу НАТО з 1945 року.

Він поінформував, що основними завданнями програми є перешкоджання руху військ потенційного противника, сприяння переміщенню власних військ та захист населення та забезпечення найвищої безпеки для тих, хто служить у польських Збройних силах.

Косиняк-Камиш пояснив, що для цього необхідний багаторічний інфраструктурний план, який включає "і фортифікаційні споруди, і різного роду бар'єри, але також найсучасніші системи моніторингу повітряного простору за всіма параметрами, на всіх висотах".

Міністр підкреслив, що програма має на меті "об'єднати всі політичні кола". Він висловив переконання, що поляки – незалежно від відмінностей, які їх розділяють – здатні об'єднатися перед обличчям загроз.

Як пише видання, програма "Щит Схід", на яку уряд оголосив про виділення 10 млрд злотих (2,6 млрд доларів), передбачає, серед іншого, будівництво укріплень і дамб уздовж східного кордону.

У Міноборони Польщі кажуть, що система буде елементом регіональної оборонної інфраструктури, яка будується спільно з країнами Балтії – Литвою, Латвією та Естонією.

"Нам потрібно захистити близько 700 кілометрів кордону, в тому числі 400 кілометрів з Білоруссю. Ми хочемо, щоб цей проєкт був реалізований негайно, він почнеться пізніше цього року. І ми хочемо, щоб цей проєкт був завершений до 2028 року", – сказав заступник міністра оборони Цезарій Томчик.