У Польщі обмежать пересування російської дипломатії

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, Брюссель, 27 травня 2024 року. Ministry of Foreign Affairs/X

Глава польського Міністерства закордонних справ Радослав Сікорський оголосив про обмеження на пересування дипломатів Росії всередині Польщі. Причина — гібридна війна РФ проти Європейського Союзу.

Про це йдеться на офіційній сторінці МЗС у соцмережі Х.

"У зв'язку з участю Росії у гібридній війні проти ЄС Польща прийняла рішення про запровадження обмежень на пересування російських дипломатів у нашій країні: це стосується як посольського, так і консульського персоналу Росії в Польщі", — мовиться в заяві.

Раніше в Польщі з'явилися кілька заяв про російські диверсії. 21 травня прем'єр-міністр країни Дональд Туск заявив, що у Польщі через підозри в диверсіях, скоєних нібито на замовлення Росії, заарештовано дев'ятьох людей. Потім Туск поінформував, що польські спецслужби затримали ще трьох людей за спроби саботажу і диверсій на користь Росії.

За словами голови уряду, до нещодавньої пожежі у торговому центрі "Маривільська 44" у Варшаві могла бути причетна саме РФ.

Як повідомляло Polskie Radio, вночі 12 травня, на території торгового комплексу "Маривільська 44" у Варшаві сталася масштабна пожежа, унаслідок чого весь торговий комплекс згорів, тоді обійшлося без постраждалих.

23 травня стало відомо, що Польща посилює заходи безпеки в аеропорту Жешув-Ясьонка — це головний транзитний вузол для іноземної військової допомоги Україні. Охорону посилюють через побоювання диверсій з боку Росії.