Євросоюз запровадив санкції проти Медведчука, Марчевського і медіаплатформи Voice of Europe

Екснардеп, обвинувачений в Україні в держзраді, Віктор Медведчук. УНІАН

За пропозицією Чехії Європейський Союз включив до санкційного списку екснардепа-зрадника Віктора Медведчука, колишнього генпродюсера каналу "112 Україна" Артема Марчевського та медіаплатформу Voice of Europe ("Голос Європи").

Про це у соцмережі X повідомляє Міністерство закордонних справ Чехії.

"Чеській дипломатії дозволити внести до санкційного списку три організації, які працюють на Росію. Усі обмеження, які Чехія вже застосувала до цих осіб, тепер поширюються на всі 27 країн-членів ЄС", — йдеться в повідомленні.

Водночас усі кошти та економічні ресурси Медведчука, Марчевського і медіаплатформи будуть заморожені на всій території блоку.

При цьому наголошується, що для Медведчука і Марчевського санкційні заходи також означають заборону на в'їзд і транзит через усі країни-члени ЄС.

Уряд Чехії включив Voice of Europe, Медведчука та Марчевського до національного списку санкцій ще наприкінці березня. За даними чеських спецслужб це була проросійська мережа, яка намагалася вплинути на політиків у низці європейських країн.

На початку травня стало відомо, що Словаччина надала тимчасовий захист проросійському пропагандисту Артему Марчевському, який був генеральним продюсером телеканалу "112 Україна", що належав Віктору Медведчуку. Тимчасовий захист у Словаччині Марчевський отримав після того, як влада Чехії запровадила проти нього санкції. Зокрема у країні заблокували його активи та гроші на банківських рахунках.

Віктор Медведчук — кум Путіна, державний зрадник

Кум президента Росії Путіна, нардеп забороненої "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук був фігурантом справи про державну зраду, за результатами якої у жовтні 2021 року суд відправив його під домашній арешт.

27 лютого 2022-го стало відомо, що після вторгнення Росії Медведчук втік з-під домашнього арешту. 12 квітня 2022 року президент Зеленський повідомив про затримання Медведчука та опублікував його фото в наручниках та у військовій формі.

Згодом він запропонував обміняти Медведчука на українців, які опинилися в російському полоні. Пізніше Медведчук звернувся до Зеленського та Путіна із проханням обміняти його на захисників Маріуполя та заблокованих у місті цивільних.

21 вересня 2022 року стало відомо, що тривають перемовини щодо обміну полоненими за формулою 1 українець на 4 росіян і, за повідомленнями ЗМІ, до списків на обмін міг потрапити Медведчук.

У вересні Медведчука обміняли на 200 українських захисників, які перебували в російському полоні. Серед них — захисники "Азовсталі" та ті, хто пережив теракт РФ в Оленівці.

10 січня 2023-го Зеленський позбавив громадянства України політиків Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна та Віктора Медведчука.