Парламентський комітет не підтримав вето президентки Грузії на закон про "іноагентів"

Люди святкують отримання Грузією статусу кандидата на членство в ЄС, Тбілісі, Грузія, 15 грудня 2023 року. AP Photo/Zurab Tsertsvadz

Юридичний комітет парламенту Грузії не підтрімав вето президентки Саломе Зурабішвілі на законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" — так званий закон про "іноагентів".

Про це повідомляє "Ехо Кавказу".

Зазначається, що до цього Зурабішвілі повернула до парламенту відповідний законопроєкт з однією поправкою – вона запропонувала скасувати закон через день після набрання ним чинності.

Однак, юридичний комітет не підтримав пропозицію, а правляча партія "Грузинська мрія" планує подолати вето президентки.

Голосування на засіданні парламенсткої сесії має відбутися завтра, 28 травня.

Що відомо про грузинський "закон про іноагентів"

13 травня, юридичний комітет парламенту Грузії розглянув та підтримав законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" у третьому читанні за 67 секунд.

Парламент Грузії 14 травня ухвалив у третьому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" — так званий закон про "іноагентів".

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що наклала вето на законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу".

Видання "Эхо Кавказа" повідомляло, що керівна партія "Грузинська мрія" має достатньо голосів, щоб подолати вето. Якщо і після цього президент не підпише закону, його підписує та публікує голова парламенту.

Що відомо про "закон про іноагентів"

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.