Естонія виділить понад 656 тисяч євро на гуманітарну допомогу Україні. Куди підуть ці гроші

Естонія виділить понад 656 тисяч євро на гуманітарну допомогу Україні. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України/Facebook

Міністерство закордонних справ Естонії вирішило виділити 656 447 євро на гуманітарну допомогу Україні. Допомога, насамперед, призначена для підтримки освіти дітей у прифронтових районах.

Про це повідомляє Postimees.

Відділ зв'язків із громадськістю Міністерства закордонних справ повідомив, що:

  • 352 695 євро використають у рамках діяльності некомерційної організації Eesti Pagulasabi для багатоцільової фінансової допомоги в найбільш уразливих регіонах України, для покращення побуту людей в Україні та серед українських біженців у Грузії.
  • За допомогою 303 752 євро некомерційне об'єднання Mondo організує літні табори післяшкільної освіти для запорізьких школярів та запропонує підтримку в галузі психічного здоров'я людям в Україні.
“Жителі України, включно з маленькими дітьми, платять високу та болісну ціну через російський терор. Щоденні атаки, у тому числі в Харківській області в останні тижні, призвели до загибелі мирних жителів, руйнування будівель та вимушеного покидання тисячами вразливих людей своїх будинків. Наш обов'язок – всіляко підтримувати їх”, – заявив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.

Як пише видання, за даними Міністерства закордонних справ, приблизно 14,6 млн людей в Україні потребуватимуть гуманітарної допомоги у 2024 році, причому найбільш гострою ця потреба буде у прифронтових районах.

Міністерство закордонних справ Естонії допомагало Україні переважно на двосторонній основі через партнерів з надання стратегічної гуманітарної допомоги, а також через Міжнародний комітет Червоного Хреста та організацію гуманітарної допомоги під егідою ООН. Крім того, було надіслано різноманітну допомогу у вигляді конкретних предметів, останнім часом це в основному медичне обладнання, транспортні засоби та енергоносії.

Обсяг гуманітарної допомоги Україні з боку всіх секторів Естонії на даний момент становить не менше 26,6 млн. євро, з яких внесок державного сектора склав 7,5 млн. євро, йдеться у статті.