NYT: Пентагон прагне розширити свої можливості для ведення війни в космосі

Ракета злітає зі стартового комплексу на мисі Канаверал, штат Флорида, 17 травня 2020 року. AP/John Raoux

У Пентагоні переконані, що швидкий прогрес Китаю та Росії в космічних операціях становить загрозу для військ США та американських супутників на орбіті, тому поспішає розширити свої можливості для ведення війни в космосі.

Про це пише The New York Times.

Подробиці розвитку Пентагону в цьому напрямку залишаються суворо засекреченими. Але офіційні особи Міністерства оборони США визнають, що така ініціатива відображає серйозні зміни у військових операціях, оскільки космос дедалі частіше стає полем битви.

Зазначається, що Сполучені Штати більше не будуть просто покладатися на військові супутники для зв’язку, навігації, відстеження та націлювання на наземні загрози — інструменти, які десятиліттями давали Пентагону велику перевагу в конфліктах.

Замість цього Міністерство оборони США прагне придбати нове покоління наземних і космічних інструментів, які дозволять йому захищати свою супутникову мережу від атак і, якщо необхідно, порушувати або виводити з ладу космічні кораблі противника на орбіті, пише видання з посиланням на заяви представники Пентагону.

Така стратегія принципово відрізняється від попередніх військових програм у космосі розширенням діапазону наступальних можливостей.

Офіційні особи Пентагону та нещодавня незасекречена оцінка директора національної розвідки стверджують, що і Росія, і Китай вже випробували або розгорнули такі системи, як наземні високоенергетичні лазери, протисупутникові ракети або маневрені супутники, які можуть бути використані для знищення американських космічних засобів.

Занепокоєння лише посилилося повідомленнями про те, що Росія, можливо, розробляє ядерну зброю космічного базування, яка може в цілому знищити супутники на орбіті, як комерційні, так і військові.

Використання Росією засобів радіоелектронної перешкоди під час війни в Україні, які часом виводили з ладу передові американські системи озброєння, називають представники Пентагону ще однією причиною, чому Сполучені Штати повинні посилити свою оборону в космосі.

Як пише видання, крок до посилення бойових можливостей у космосі здебільшого зумовлений розширенням парку військового обладнання Китаю в космосі.

"Китай використав низку космічних засобів, призначених для націлювання на наші сили. І ми не зможемо успішно діяти в західній частині Тихого океану, якщо не зможемо перемогти їх", — сказав в інтерв’ю міністр ВПС Френк Кендалл.