Зеленський: "Харківська операція окупанта зводиться до намагання послабити наші сили"

Президент України Володимир Зеленський. ОПУ

Операція росіян на Харківському напрямку зводиться до намагання послабити українські сили загалом по фронту та водночас до спроби зміцнити пропаганду РФ, заявив президент України Володимир Зеленський.

Про це глава держави сказав у своєму вечірньому зведенні 17 травня.

Зеленський розповів, що заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ щодо ситуації на фронті.

“Харківські напрямки: Вовчанськ, Липці, Куп’янськ. Ми стримуємо російський тиск. Дякую кожній бригаді, кожному підрозділу. Незмінна увага й донецьким напрямкам, передусім Покровському – там зараз найбільш жорстко, найбільша кількість боїв. Фактично вся Харківська операція окупанта зводиться до намагання послабити наші сили загалом по фронту та водночас до спроби зміцнити його пропаганду – пропаганду, спрямовану й на світових лідерів”, — сказав Зеленський.

За його словами, Росія хоче показати, ніби це саме вона визначає, що буде далі з війною.

“Наше завдання – зірвати російську спробу розширити війну та не давати окупанту зламати і фронт, і нашу дипломатію – те, як ми наближаємо справедливий мир”, — сказав президент.

Раніше під час спілкування з журналістами президент поінформував, що ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію з наступом армії РФ на півночі Харківщини. За його словами, найглибша точка просування російських підрозділів складає 10 кілометрів.