У США підтримали законопроєкти з санкціями для "Росатому"

Комітет Палати представників США із закордонних справ підтримав законопроєкти про введення санкцій проти "Росатому" та людей, які ставлять під небезпеку Запорізьку АЕС.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Як випливає з повідомлень на сайті американського комітету, правку щодо "Росатому" та ЗАЕС 9 травня 2024 року додали в законопроєкт "Про внесення змін до Закону про реформу експортного контролю від 2018 року, щоб запобігти використанню іноземними ворогами штучного інтелекту та інших допоміжних технологій Сполучених Штатів".

Законопроєкт підтримали на комітеті 16 травня. Тепер ці проєкти законів буде винесено на розгляд Палати представників Конгресу США.

Законопроєкт щодо санкцій проти "Росатому" — крок до того, щоби припинити залежність США від атомної енергетики Росії.

Одна з правок пропонує замінити російських постачальників на виробників зі США та країн-союзників, а також обмежити прибутки Росії санкціями та експортним контролем щодо "Росатому".

Інша норма пропонованого закону передбачає накладення санкцій на осіб, що "поставили під загрозу цілісність, безпеку або підірвали оперативний контроль України над Запорізькою АЕС".

Серед обмежень, які ухвалив комітет, — блокування активів, анулювання американської візи та штрафи для підсанкційних людей.

"Позитивне рішення Комітету — це важливий сигнал, який свідчить про рішучість наших американських партнерів щодо введення санкції проти «Росатому». Це надзвичайно важливий крок для покарання Росії за факти ядерного тероризму, які вона вчиняє в Україні", — прокоментував рішення комітету міністр енергетики України Герман Галущенко.

В Україні "Росатом" під санкціями з 5 лютого 2023 року.

Раніше Сенат США проголосував за ухвалення закону про заборону імпорту збагаченого урану з Росії і передав документ на підпис президенту Джо Байдену. Як повідомляє українське Міненерго, в середині цього травня Байден підписав цей закон.

Згідно з даними Департаменту енергетики США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, який використовується для палива американського флоту з понад 90 комерційних реакторів, що робить її першим іноземним постачальником. Ці продажі приносять Росії приблизно 1 мільярд доларів на рік.