Фіцо переніс чергову операцію, його стан все ще дуже важкий — міністр оборони Словаччини

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прибув до штаб-квартири своєї партії після закриття виборчих дільниць 30 вересня 2023 року у Братиславі, Словаччина. AP

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, у якого стріляли у середу, 15 травня, переніс ще одну операцію. Стан його здоров'я стабільний, але все ще залишається дуже важким, повідомили міністр оборони країни Роберт Каліняк і директорка лікарні, у якій перебуває Фіцо, Міріам Лапунікова.

Про це пише aktuality.sk за підсумками брифінгу у лікарні щодо стану здоров'я Фіцо 17 травня.

Лікарі вирішили провести ще одну операцію на основі контрольної комп’ютерної томографії, щоб видалити некротичні тканини, які залишилися після вогнепального поранення, пояснила директорка лікарні Рузвельта у Банській Бистриці. За її словами, стан Фіцо стабільний, він у свідомості та перебуває у відділенні анестезіології та реанімації.

Глава Міноборони повідомив, що прем'єр-міністру зробили операцію, яка тривала менше двох годин.

“Команда лікарів намагалася наблизити стан пацієнта до позитивного прогнозу”, — пояснив Каліняк.

Він підкреслив, що стан Роберта Фіцо стабільний, але все ще дуже важкий.

"Однак втручання дозволило перевірити та пролікувати вогнепальні рани", — додав він.

За словами Каліняка, знадобиться ще кілька днів, "щоб зрозуміти щоб зрозуміти, як змінюється стан здоров'я прем'єр-міністра". Він ще раз попросив терпіння та подякував медичному персоналу за турботу та громадськості за підтримку.

Каліняк нагадав, що робота країни не зупинена і всі процеси продовжують працювати.

“Стан стабільний, пацієнт сьогодні також стабільний”, – додав він.

15 травня нападник вистрілив у 59-річного Фіцо під час візиту глави словацького уряду до міста Гандлова, внаслідок чого прем'єр-міністр спочатку опинився у критичному стані, а через кілька годинбув прооперований.

Момент стрілянини потрапив на відео обласного телебачення, нападник вистрілив п'ять разів, потрапивши прем'єру в живіт і ліву руку.

Тоді словацькі ЗМІ повідомили, що 71-річний чоловік, який стріляв, був колишнім охоронцем у торговому центрі, автором трьох поетичних збірок і членом Словацького товариства письменників. Видання Aktuality.sk процитувало слова його сина, який сказав, що його батько був законним власником ліцензії на зброю.

На недатованому відео, розміщеному на Facebook, видно, що ймовірний нападник сказав: “Я не згоден з політикою уряду”.

Агентство Reuters підтвердило, що людина на відео збігається із зображенням чоловіка, заарештованого після замаху на Фіцо.

Пізніше словацька поліція висунула звинувачення 71-річному Юраю Ц., який 15 травня скоїв замах на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Він був звинувачений у спробі вбивства з метою помсти.

Замах на Фіцо засудили словацькі політики та світові лідери, зокрема й президент України Володимир Зеленський.