Очільник МЗС Угорщини Сіярто заветував резолюцію Ради Європи щодо української "формули миру"

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто наклав вето на резолюцію Ради Європи, яка визнає "формулу миру", запропоновану Україною. За його словами, повинні бути враховані "мирні плани інших".

Про це він повідомив у Facebook.

"Сьогодні Рада Європи хотіла прийняти резолюцію, в якій вона хотіла визнати лише і виключно мирний план президента Зеленського "формулою миру", яку слід розглянути та підтримати. Це неприйнятно для нас. Інші теж побудували мирні плани, які не гірші за плани українського президента", — йдеться у дописі глави угорської дипломатії.

Сіярто також зазначив, що замість "фантазій про ядерну війну" нарешті потрібні "реальні мирні перемовини" й підкреслив, що вони можуть відбутися лише тоді, коли "всі воюючі сторони сидять за столом".

"Я попросив включити інші мирні плани до резолюції Ради Європи. Це було відкинуто більшістю. Ось чому я наклав вето, щоби не було цієї резолюції", — сказав він.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) Формулу миру для подолання російської загрози.

Документ зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.