Дрони ГУР і СБУ атакували низку військових об'єктів на території РФ та кораблі у Криму

Завод у Туапсе, Краснодарський край РФ. Getty Images

17 травня внаслідок спільних заходів Головного управління розвідки Міноборони та Служби безпеки України вночі 17 травня була уражена низка російських військових об’єктів у Новоросійську і Туапсе (Краснодарський край, РФ) та тимчасово окупованому Севастополі (Крим).

Про це Суспільному повідомили поінформовані джерела у розвідці.

"Ціллю комплексної операції з використанням надводних і повітряних дронів стали кораблі та інші плавзасоби Чорноморського флоту РФ у місцях їхнього базування, зокрема у Севастополі та Новоросійську. Водночас внаслідок роботи ППО та засобів РЕБ ворога було уражено також інші об’єкти", — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що усі дрони, застосовані під час операції, були українського виробництва.

Як наслідок:

  • У Севастопольській бухті всю ніч лунали вибухи. Також було завдано удару по електропідстанції "Севастопольська", що призвело до відключень електроенергії.
  • У морському порту Новоросійська вибухало в районі нафтового термінала та на залізничній станції.
  • Вже вдруге цього року українські дрони атакували на Туапсинський НПЗ, який росіяни почали відновлювати. Після нових вибухів доведеться починати ремонт заново.

"Сьогоднішня спецоперація довела, що росіяни не здатні захистити свої основні морські бази в Севастополі та Новоросійську. Все, що їм залишається, – ховати військові кораблі у глибині портів за цивільними суднами. Про домінування Чорноморського флоту РФ вони можуть забути. Українська "бавовна" знайде їх всюди!", – зазначили поінформовані джерела.

Що відомо про нічну атаку українськими дронами

Вранці у Міноборони Росії заявили, що вночі, 17 травня, нібито було знищено 102 безпілотники, якими Україна атакувала територію окупованого Криму та ще три російські області. Крім того, за даними оборонного відомства, було знищено шість морських дронів у акваторії Чорного моря.

Водночас в оперативному штабі Краснодарського краю РФ до цього повідомляли, що на території нафтопереробного заводу у Туапсинському районі "сталося займання через падіння безпілотників".

У ніч на 17 травня жителі Новоросійська у Краснодарському краї Росії також повідомили про щонайменше 35 вибухів, які пролунали над містом, а також звуки стрілянини. За свідченнями очевидців, у місті чути сирени швидких та пожежних машин. У районі морського порту видно дим, сам порт знеструмлений.

Також вночі 17 травня окупаційний губернатор Севастополя (Крим) Михайло Развозжаєв повідомляв, що російські сили ППО та флот у різних районах міста знищували безпілотні літальні апарати і безекіпажні катери в акваторії Чорного моря.