Невідомі погрожують журналісту "УП" Ткачу після виходу розслідування "Непридатні". Прокуратура розпочала розслідування

Журналіст "УП" Михайло Ткач. Facebook/Михайло Ткач

Керівник відділу розслідувань видання "Українська правда" Михайло Ткач 10 травня в одному з месенджерів отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (героєм нещодавного розслідування "Непридатні"), з пропозицією "укласти мирову" за грошову винагороду. Текст повідомлення закінчується словами "Не советую тянуть с ответом. Воевать я тоже умею". Наразі столична прокуратура розпочала досудове розслідування з цього приводу.

Про це йдеться в офіційній заяві редакції "УП".

11 травня протягом дня була низка марних спроб входу в акаунт Monobank Михайла з боку сторонніх людей. Крім цього журналіст почав отримувати десятки дзвінків з невідомих номерів та смс-повідомлення з кодами авторизації з банківських та кредитних установ.

Вже 13 травня на електронні пошти мінімум 10 співробітникам онлайн-видання надійшли листи з погрозами:

"Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответ. С.", — йшлося у розсилці.

Примітно, що повідомлення однакового змісту надіслали не лише на редакційні, а й на особисті електронні адреси журналістів видання. У тому числі й на такі, що давно не використовуються.

"Ми розцінюємо ці дії як спробу впливу та залякування як Михайла Ткача, так і інших співробітників "Української правди". Редакція звертається до правоохоронних органів із заявою про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності й просить встановити особу відправника цих листів", — йдеться у заяві редакції "УП".

Пізніше у столичній прокуратурі поінформували, що розпочали досудове розслідування за ч. 2 ст. 171 Кримінального кодексу України – вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та ч. 1 ст. 345-1 КК України — погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку зі здійсненням законної професійної діяльності.

"За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за повідомленням журналістів видання "Українська правда" про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності", — йдеться у повідомленні.

Про що йшлося у розслідуванні Ткача "Непридатні"

У квітні цього року Михайло Ткач у черговому розслідуванні "УП" розповів про відпустку 25-річного столичного мільйонера Олександра Слобоженка та невеликої компанії київських молодиків під час загальної мобілізації.

"Чартер, Ferrari, дві Lamborghini, кілька топових BMW та зйомки з вертольота. Стрибки з парашютом у Швейцарії, день народження на Ібіці, Венеція, озеро Комо, Доломітові Альпи в Італії", — йдеться у короткому описі до розслідування.

Зазначалось, що з чотирьох молодиків призивного віку на світлинах з італійських Альп, опублікованих у соцмережах за інформацією джерел "УП" у правоохоронних органах, троє – непридатні для військової служби й, відповідно, зняті з військового обліку, а четвертий виїхав з України за допомогою системи "Шлях".