У Раді зареєстрували постанову про звільнення з посади Кубракова. Міністр каже, що з ним це рішення не обговорювали

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. ОПУ

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Постанови про звільнення Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. У парламенті планують розділити питання інфраструктури та регіональної політики, якими зараз займається Кубраков, на два міністерства. Про звільнення Кубракова з Кабміну не йдеться, його можуть понизити у посаді. Сам Кубраков заявив про готовність до відкритого діалогу та детального звіту щодо роботи міністерства за всіма напрямками.

Про це свідчать дані на сайті Парламенту.

У пояснювальній записці депутати пояснили ініціативу провалом регіональної політики, яка входить у його зону відповідальності.

Зазначається, що з початком повномасштабної війни, окремим викликом стала необхідність здійснення якісної регіональної політики, зокрема взаємодії з органами місцевого самоврядування та місцевими органами державної виконавчої влади, військово-цивільними адміністраціями.

"Нові виклики зумовлені повномасштабним вторгненням вимагають здійснення системної, передбачуваної та спрямованої на результат регіональної політики. Проте політика, яка здійснюється сьогодні міністерством в частині регіональної політики перебуває в критичному стані", — йдеться у пояснювальній записці.

Нардепи наголосили, що "є гостра потреба в утворенні окремого міністерства, яке б займалося регіональною політикою".

Нардеп Віталій Безгін пояснив ініціативу щодо звільнення Кубракова тим, що, що фракція "Слуги народу" підтримала "цілком обґрунтовану позицію", що паралельно керувати і питаннями інфраструктури, і питаннями регіональної політики/децентралізації є майже неможливим.

"Річний досвід показав, що регіональна політика опинилась не в пріоритеті, а це напряму шкодить європейській інтеграції України. Фракція визнала, що трохи понад рік тому здійснила помилку. Цю позицію однозначно розподіляє більшість членів профільного комітету та все експертне середовище. Не може одне управління закривати весь спектр завдань, які раніше покривало ціле міністерство. Нам потрібен виконавчий орган, який надасть децентралізації нове дихання", — написав він у Фейсбуці.

Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, сьогодні парламент розгляне заяву про відставку міністра агрополітики Миколи Сольського, а також звільнення з посади віцепрем’єра з відновлення України — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова.

"Тут цікава деталь, зазвичай по практиці міністри самі пишуть заяву про власну відставку, а тут збирають підписи від депутатів на відповідну постанову. Тобто це буде як ініціатива депутатів понизити у статусі міністра", — написав він у Телеграм.

Комітет ВРУ з питань транспорту підтримав про звільнення Олександра Кубракова з посади, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

"Далі в зал. Сьогодні тільки звільнення голосують. Призначень на посади Міністрів сьогодні не буде", — зазначив він.

Сам Олександр Кубраков заявив, що завжди готовий до відкритого діалогу та детального звіту щодо роботи міністерства "за всіма напрямками у моїй відповідальності".

"Керівництво фракції та очільник Уряду Денис Шмигаль зі мною це рішення не обговорювали. На засідання фракції та профільного комітету не був запрошений", — написав він у Фейсбуці.

Кубраков нагадав, що з травня 2021 року я очолював Мінінфраструктури, а з перших днів війни до обовʼязків відомства у галузі транспорту та пошти "додалися військова логістика, відновлення житла та муніципальної інфраструктури".

"У грудні 2022 року Верховна Рада прийняла рішення про моє призначення віцепрем’єр-міністром з відновлення України та міністром нового, обʼєднаного міністерства. Нам вдалося запустити ряд важливих для держави ініціатив та проєктів. Щодо голосування за даний проєкт постанови — за 5 років спільної роботи ми пройшли великий шлях. З абсолютною більшістю — шлях в одному напрямку. Кожен приймає рішення відповідно до своїх переконань і несе за це відповідальність", — зазначив Кубраков.

19 квітня видання LB.ua з посиланням на джерела повідомляло, що парламент може відправити у відставку віцепрем'єр-міністра з відновлення Олександра Кубракова, віцепремʼєр-міністерку з питань реінтеграції Ірину Верещук, міністра юстиції Дениса Малюську, міністра аграрної політики Миколу Сольського та одного з членів Рахункової палати. Також нібито під питанням звільнення Генпрокурора України Андрія Костіна.

22 квітня у коментарі Суспільному Кубраков заявив, що не коментує чутки.

"Вам краще запитати в анонімних джерел. Або у народних депутатів. Я чутки, плітки не можу коментувати. За останні три, мабуть, роки я не знаю, в котрий раз це відбувається. Абсолютно спокійний, вже звикли. І в мене прохання звертатися до тих депутатів, які це розповсюджують", — сказав він.

У квітні Верховна Рада викликала Кубракова та голову Державного агентства відновлення інфраструктури Мустафу Найєма на засідання 11 квітня, щоб обговорити питання захисту критичної інфраструктури..