Сольського НАБУ підозрює у заволодінні державною землею. Міністр пояснив обставини справи

Ексголову аграрного комітету Верховної ради — чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. НАБУ

Ексголову аграрного комітету Верховної ради — чинного міністра підозрюють у заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. Микола Сольський повідомив, що справа семирічної давнини стосується спору між держпідприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону.

Про це зранку 23 квітня повідомили у НАБУ.

Джерела в правоохоронних органах підтвердили Суспільному, що йдеться про Миколу Сольського, який зараз міністр і був головою комітету.

“До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори”, — повідомили у НАБУ.

Зазначається, що учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі, як з’ясували у НАБУ, за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Повідомляється, що внаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на той момент становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

“Наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми”, — зазначили у НАБУ.

Що каже про підозру Сольський

Міністр Микола Сольський повідомив події, щодо яких йому повідомили про підозру стосуються періоду 2017-2018 рр., коли він був адвокатом і ще не був ні міністром, ні головою комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

"Обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізособами, зокрема військовими АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону. Спори вирішуються судами, в тому числі Верховним судом, і як мені відомо, на сьогодні ряд рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ", — зазначив Сольський.

Міністр гарантував "максимальну відкритість для встановлення істини", Водночас він зазначив, що всі дані відкриті для правоохоронців, а "докази та аргументи сторін перебувають на розгляді судів".