Палата представників США проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Україні

Важливо
Палата представників США. AP

Палата представників Сполучених Штатів 20 квітня проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Україні на суму у 60 мільярдів доларів.

За відповідне рішення проголосували 311 конгресменів.

Під час голосування за законопроєкт про допомогу Україні від США конгресмени, попри порушення регламенту, підняли українські прапори.

Тепер законопроєкт передадуть до Сенату. Далі його має підписати президент Джо Байден.

Палата представників також проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Тайваню та Ізраїлю.

За даними "Голосу Америки", лідер більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що Сенат має "попередню згоду" провести перше поіменне голосування щодо законопроєкту про допомогу іноземним державам у вівторок, 23 квітня.

Раніше Шумер написав у мережі X, що Сенат США "швидко" ухвалить законопроєкти спікера Палати представників Майка Джонсона.

Президент України Володимир Зеленський подякував американській стороні за ухвалення законопроєкту.

"Я вдячний Палаті представників Конгресу США, обом партіям і особисто спікеру Майку Джонсону за рішення, яке зберігає правильний хід історії. Демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати", — написав він.

Президент назвав законопроєкт життєво важливим та зазначив, що той "допоможе запобігти розповзанню війни, збереже тисячі й тисячі життів і зробить обидва наші народи сильнішими".

Президент США Джо Байден своєю чергою також подякував Палаті представників за ухвалення законопроєкту та закликав Сенат "швидко надіслати пакет на його стіл".

"Я закликаю Сенат швидко надіслати цей пакет на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, і ми могли швидко відправити зброю та обладнання в Україну для задоволення її термінових потреб на полі бою", — написав Байден.

Він також заявив, що Палата представників сьогодні проголосувала за просування американських інтересів національної безпеки та "чітке повідомлення про силу американського лідерства на світовій арені".

Напередодні, 19 квітня, у Білому домі також заявили, що Сполучені Штати надішлють Україні зброю "негайно", якщо запит на фінансування допомоги Україні буде схвалений Палатою представників.

16 квітня спікер Палати представників Джонсон представив чотири окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та фінансування національної безпеки.

Що відомо про законопроєкт щодо допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — на підтримку партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включно з Тайванем, й стримування агресії з боку Китаю.

Пакет також передбачає 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту у світі.