Зеленський зустрівся з єврейською громадою напередодні свята Песах

Володимир Зеленський зустрівся з єврейською громадою, 18 квітня 2024 року. ОПУ

Преиздент України Володимир Зеленський сьогодні 18 квітня з нагоди свята Песахентральне юдейське свято на згадку про Вихід з Єгипту. Починається в 14 день місяця Нісан (за єврейським календарем) та святкується протягом 7 днів у Ізраїлі та 8 днів за його межами зустрівся з представниками іудейських релігійних організацій і поспілкувався з учнями спеціалізованої школи № 325 "Щастя".

Про це повідомляє Офіс президента України.

Зазначається, що Зеленський відвідав один з уроків і подякував за запрошення у знакове для іудеїв свято, яке символізує перемогу свободи над рабством.

"Як це символічно, що ми у єврейській школі й перебуваємо в бомбосховищі. Ось такий переддень Песаху. Це дуже важливий сигнал усьому світові, що кожен народ і нація борються за свободу та свої цінності, які важливіші за умови…", — сказав президент під час зустрічі.

Він також одякував представникам іудейських організацій за те, що вони допомагають залучати до допомоги Україні міжнародних партнерів, зокрема зі США.

Головні рабини міст своєю чергою запевнили, що й надалі докладатимуть усіх можливих зусиль і молитимуться за перемогу України.

Крім того, голова ради Федерації єврейських громад України рабин Меїр Стамблер нагадав, що Тору вперше готуються видати українською.

"Те, що ми перекладаємо Тору українською мовою, ми впевнені, наближає повну перемогу. Таку, яка змінить увесь світ. Бо кожна наша дія змінює цей світ. Такий світ, де будуть знищені всі сили зла як у війні проти Ізраїлю, так і у війні проти України", — сказав він.