США та Велика Британія запровадили санкції проти Ірану через масовану атаку на Ізраїль

Прапор Ірану. AP/Michael Gruber

Влада США й Великої Британії, сьогодні, 18 квітня, після консультацій, оголосили про санкції проти Ірану у відповідь на здійснений ним масований обстріл Ізраїлю, який стався вночі 14 квітня.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Мінфіну США.

Зазначається, що санкційні обмеження запроваджено проти 16 фізичних і двох юридичних осіб – усі вони пов’язані з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР) та причетні до виробництва дронів, які Тегеран використав під час атаки на Ізраїль.

Додатково у чорний список США потрапили п’ять компаній, які постачають Ірану компоненти для виробництва сталі, та три дочірні компанії іранського виробника авто, що співпрацює з КВІР.

Крім того, Мінфін США запроваджує додаткові заходи експортного контролю, покликані обмежити доступ Ірану до мікроелектроніки, яку той використовує у виробництві зброї.

"Ми продовжимо використовувати наші санкційні повноваження для протидії Ірану, причому подальші дії будуть оголошені найближчими днями й тижнями", – заявила очільниця Мінфіну США Джанет Єллен.

Санкції проти Ірану з боку Великої Британії стосуються семи осіб та шести військових організацій, причетних до іранської індустрії БПЛА та балістичних ракет. Цей пакет доповнює вже понад 400 санкцій проти країни.

"Велика Британія та США оголосили про низку санкцій, щоб посилити вплив на мережу ключових гравців у галузі виробництва іранських безпілотних літальних апаратів та ще більше обмежити здатність Ірану дестабілізувати регіон", — йдеться у повідомленні британського уряду.

Атака Ірану на Ізраїль уночі 14 квітня

Ввечері 13 квітня Іран безпілотниками, крилатими та балістичними ракетами почав атакувати Ізраїль, повідомили у пресслужбі ЦАХАЛу.

Беньямін Нетаньягу оголосив, що Ізраїль готовий "до будь-якого сценарію як в обороні, так і нападі". Корпус вартових Ісламської революції у трансльованій на державному телебаченні заяві підтвердив свої атаки.

Внаслідок атаки за медичною допомогою звернулася 31 людина, повідомили лікарі "Червоного щита Давида". Відомо про двох постраждалих дітей, які зазнали важких поранень на півдні Ізраїлю.

За повідомленнями Ірану, ця атака є відповіддю на удар Ізраїлю по Дамаску 1 квітня, де загинули три вищі іранські командири й чотири офіцери. Авіаудар знищив будівлю посольства Ірану.