У Німеччині у Баварії затримали двох російських диверсантів — Spiegel

ЗМІ
Танк M1 А1 Abrams на базі Графенвер в Німеччині, де тренуються українські військові. Суспільне Новини/Олена Куренкова

У Німеччині у Баварії поліція Байройта затримала двох підозрюваних у шпигунстві диверсантів, пов’язаних із Росією. Вони, зокрема, шпигували за військовими базами США у Німеччині, де тренуються українські військові.

Про це пише видання Der Spiegel з посиланням на джерело в генпрокуратурі ФРН.

Повідомляється, що вони шпигували за американськими базами на користь Росії та планували атаки на маршрути пересування військового транспорту, щоб зашкодити німецькій допомозі Україні.

“За інформацією Spiegel, федеральний генеральний прокурор Йенс Роммель заарештував двох підозрюваних агентів, які нібито планували диверсійні операції в Німеччині від імені російської спецслужби. Як стало відомо Spiegel від слідчих, рейд був проведений вранці в середу в Байройті, Баварія, силами спецпідрозділів поліції”, — пише видання.

Головним обвинуваченим є 39-річний так званий “російський німець” Дітер С. із Баварії. Серед іншого, федеральна прокуратура звинувачує його в агентурній діяльності на користь спецслужб, агентурній діяльності в диверсійних цілях і "зйомці військових об'єктів, що загрожує безпеці".

За версією слідства, Дітер С. з жовтня 2023 року обговорював зі зв'язковими з російської спецслужби диверсійні операції в Німеччині. Він погодився здійснити підпали та вибухи на об'єктах військової інфраструктури, оборонних компаніях та промислових об'єктах.

У центрі уваги були, зокрема, транспортні шляхи, які використовуються для перевезення вантажів військового призначення. Метою запланованих атак було зрештою підірвати німецьку підтримку України, вважають німецькі правоохоронці.

За даними слідства, Дітер С. також розвідував і фотографував військові об'єкти США в Німеччині. Стверджується, що він передавав відповідні зображення своїм російським клієнтам. Ймовірному шпигуну допомагав ще один “російський німець” 37-річний Олександр Я., якого федеральна прокуратура також звинувачує у діяльності в якості агента розвідки. Його також заарештували у Байройті.

Згідно з інформацією Spiegel, серед військових об'єктів, за якими стежили, були об'єкти збройних сил США в Графенвері у Баварії. Серед іншого, там розташований важливий військовий полігон, де американська армія тренує українських солдатів, зокрема, на бойових танках "Абрамс".

Зазначається, що головний підозрюваний Дітер С. між 2014 і 2016 роками належав до “ополчення” так званої “ДНР”. Як пише Spiegel, цей підрозділ тепер класифікується німецьким правосуддям як терористична організація, тому Дітера С. також звинувачують у членстві в терористичній організації за кордоном. Оскільки він, імовірно, також мав вогнепальну зброю, Федеральна прокуратура також порушила проти нього розслідування за підозрою в підготовці насильницького акту, який загрожує державі.

За даними видання, Дітера С. і його ймовірного помічника Олександр Я. у середу доставили в Карлсруе, де вони постали перед слідчими суддями Федерального суду. Обох підозрюваних взяли під варту.