Зеленський взяв участь у роботі Європейської ради

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення, 17 квітня 2024 року. ОПУ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 17 квітня разом з президентом Євроради Шарлем Мішелем та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн взяв участь у роботі Європейської ради.

Про це Зеленський розповів під час вечірнього звернення.

"Підкреслив сьогодні все те, що необхідно для наших подальших дій, для нашого захисту. Звичайно, ППО та фронт – це ключовий пріоритет. Зараз такий час, який треба всім у Європі, у вільному світі використати заради зміцнення – заради більшого виробництва зброї, заради більшого постачання зброї, загалом заради рішучості", — зазначив він.

Також перед засіданням Євроради президент звернувся до учасників зустрічі у Світовому банку ключових світових фінансистів – міністрів фінансів країн-партнерів та керівників провідних фінансових інституцій.

"Оборона й відновлення, соціальна стабільність – усе це потребує фінансів, довгострокових програм підтримки. Та нарешті рішучих дій, щоб заморожені російські активи почали працювати для захисту від російського ж терору", — додав Зеленський.

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг поінформував, що 19 квітня Альянс скликає засідання Ради Україна — НАТО, у якому, зокрема візьме участь президент Володимир Зеленський.

16 квітня президент Володимир Зеленський під час звернення заявляв, що зробить запит на скликання засідання Ради Україна — НАТО для обговорення постачання озброєння та систем протиповітряної оборони.