США та Британія збили безпілотники, які летіли на Ізраїль

Ізраїльська система протиповітряної оборони "Залізний купол" перехоплює іранські ракети в центральному регіоні Ізраїлю, 14 квітня 2024 рік. AP/Tomer Neuberg

Збройні сили США збили іранські безпілотники, що прямували до Ізраїлю, повідомили троє американських чиновників на умовах анонімності.

Про це пише Reuters.

Джерела не вказали кількість збитих безпілотників і точні місця розташування. Пізніше британське видання Sky News повідомило, що військові літаки США та Великої Британії збили кілька іранських безпілотників над іраксько-сирійським кордоном.

Пізніше міністр оборони Сполученого Королівства підтвердив, що літаки ВПС Британії працюють на Близькому сході.

"Додаткові реактивні літаки та танкери для дозаправки в повітрі були розгорнуті на Близькому Сході, щоб підтримати Op Shader, діючу операцію Великобританії проти ДАІШ в Іраку та Сирії. Крім того, реактивні літаки перехоплюватимуть повітряні атаки в межах досяжності наших місій", — йдеться у заяві Шеппса.

Ввечері, 13 квітня, Іран розпочав атаку на Ізраїль за допомогою десятків безпілотників, заявила Армія оборони Ізраїлю. Прем'єр Ізраїлю Нетаньягу заявив, що країна готова "до будь-якого сценарію як в обороні, так і в нападі". Корпус вартових Ісламської революції Ірану заявив у заяві, трансльованій на державному телебаченні, що він завдав ракетних і безпілотних ударів по Ізраїлю з Ірану.

За заявами Ірану, ця атака є відповіддю на атаку Ізраїлю на Дамаск 1 квітня, де загинули три вищі іранські командири і чотири офіцери. Авіаудар знищив будівлю посольства Ірану. Четверо ізраїльських чиновників на умовах анонімності підтвердили The New York Times, що Ізраїль стоїть за ударом у Дамаску.