Сунак і Макрон обговорили збільшення постачання Україні снарядів і ППО

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та президент Франції Еммануель Макрон 20 травня 2023 р. AP/Stefan Rousseau

Президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Великої Британії Ріші Сунак провели розмову і домовилися збільшити постачання військової допомоги Україні та обговорили пріоритети ЗСУ на найближчі місяці.

Про це повідомляє пресслужба британського уряду.

Лідери очікують майбутньої зустрічі Європейської політичної спільноти, що відбудеться у Великій Британії, і зобов’язалися працювати разом, щоб провести успішний саміт, який розглядатиме низку спільних європейських пріоритетів, зокрема захист України, розвиток співпраці у сфері штучного інтелекту та спільні зусилля для боротьби з нелегальною міграцією та організована злочинність.

Щодо України Сунак і Макрон погодилися з важливістю активізації зусиль, спрямованих на те, щоб не дати Росії перемоги в її агресивній війні проти України. Вони обговорили пріоритети на найближчі місяці, зокрема збільшення постачання Збройним Силам України боєприпасів, безпілотників та ППО.

Лідери також обговорили ситуацію в Газі та на Близькому Сході.

Німеччина ініціювала аналіз всіх наявних, не лише у союзників, а у й у світі батарей Patriot та інших систем ППО та що модна зробити, щоб їх доставили в Україну.

Раніше президент України Володимир Зеленський сказав, що США ще не передавало Україні системи Patriot — це робили інші країни. 5-7 цих ППО-систем від Сполучених Штатів могли б розблокувати небо для індустрії, шкіл і роботи українських військових.