Міністр енергетики України Герман Галущенко. УНІАН

Децентралізація генерації — одне з основних завдань українських енергетиків. До наступної зими Україні потрібно збільшити локальну генерацію.

Про це міністр енергетики України Герман Галущенкоу сказав у відповідь на запитання Суспільного щодо заяви голови “Укренерго” Володимира Кудрицького побудувати сотні невеликих електростанцій, щоб убезпечитися від російських ударів.

“Укренерго” у нас відповідає за передачу електроенергії. Це важливо, щоб ми розуміли насправді про що ми говоримо. Щодо будівництва. Питання не в тому, як ці станції будуть називатися, питання в тому, що треба розуміти, що нам треба децентралізувати генерацію. Це одне з основних завдань”, — сказав Галущенко.

Він додав, що питання в тому, як швидко ці проєкти можуть бути реалізовані.

За словами міністра, безумовно, це треба робити, і це частина енергетичної стратегії України. Питання в тому скільки на це потрібно часу і як максимально Україна зможе збільшити локальну генерацію до наступної зими.

“У нас є загальний трек. Це треба робити, і це є частина нашої стратегії. А друге питання — це як це зробити і що реально зробити до зими. Тому ми працюємо в цьому напрямку безумовно”, — сказав Галущенко.

Раніше керівник “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що в Україні планують побудувати сотні невеликих електростанцій, щоб убезпечитися від російських ударів. За його словами, такі станції будуть більш стійкими до масованих ударів через свою розосередженість. Їх хочуть розмістити по всій території країни.