НБУ і Мінфін США продовжили співпрацю у сфері кібербезпеки. Підписано відповідний меморандум

Національний банк України. УНІАН

Національний банк України (НБУ) і Міністерство фінансів США підписали меморандум про продовження співпраці у сфері кібербезпеки. Він визначає методи обміну інформацією про загрози кібербезпеці та інциденти, учасників кіберзагроз, а також дає змогу сторонам проводити спільні навчання та експерті форуми.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що підписання документа з американським фінансовим відомством надає можливості продовжувати співпрацю, що стала результатом попередніх домовленостей між інституціями щодо підтримки в питаннях кібербезпеки та наданні всебічної допомоги для подальшої розбудови можливостей кіберзахисту України, зокрема, банківського та фінансового секторів.

Меморандум передбачає:

  • реалізацію механізмів обміну інформацією у сфері кібербезпеки та актуальних кіберзагроз;
  • подальший розвиток Центру кіберзахисту Нацбанку (CSIRT-NBU);
  • розробку та реалізацію заходів підтримки НБУ з питань кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України.

Голова регулятора Андрій Пишний наголосив, що зміцнення кібербезпеки та спільна протидія актуальним кіберзагрозам вкрай важливі для стабільної та безперервної роботи українського фінансового сектору.

"Особливо актуальним це питання є в умовах гібридної війни, яку Росія вже третій рік веде проти України на додачу до повномасштабної військової агресії", — сказав він.

Пишний додав, що співпраця НБУ та Мінфіну США в цьому напрямі дасть змогу й надалі підтримувати ефективну систему захисту банків та фінансових установ від кіберзагроз, зокрема в умовах воєнного стану та забезпечувати сталість фінансових ринків.

У Нацбанку уточнили, що меморандум набув чинності 4 квітня 2024 року. Документ ґрунтується на принципах прозорості, добровільності та конфіденційності.

4 квітня начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк розповів, що загалом під час повномасштабної війни фахівці блокують по 4,5 тисячі російських хакерських атак на рік.