Південна Корея зі США запустила свій другий супутник-розвідник

Запуск ракети Falcon 9 компанії SpaceX з Космічного центру імені Кеннеді в американському штаті Флорида. Соцмережа Х SpaceX

Південна Корея ввечері в неділю, 7 квітня за американським часом (зранку в понеділок, 8 квітня, за сеульським часом) успішно запустила свій другий власний супутник-розвідник на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX з Космічного центру імені Кеннеді в американському штаті Флорида.

Про це повідомляє міністерство оборони країни, передає Korea Times.

“Falcon 9 стартувала о 8:17 ранку (7:17 вечора за американським часом) з Космічного центру імені Джона Кеннеді і відправила розвідувальний супутник на орбіту приблизно через 45 хвилин після запуску, повідомили в міністерстві. Він вийшов на зв'язок із закордонною наземною станцією о 10:57 ранку, зазначили у відомстві”, — йдеться у повідомленні.

Це другий військовий супутник, запущений в рамках плану Південної Кореї придбати п'ять супутників-шпигунів до 2025 року для кращого моніторингу Північної Кореї.

Супутник був оснащений датчиками радіолокатора з синтезованою апертурою (SAR), які фіксують дані за допомогою мікрохвиль і здатні збирати дані незалежно від погодних умов. Інші три супутники також будуть оснащені сенсорами SAR.

На першому супутнику, запущеному в грудні, були встановлені електрооптичні та інфрачервоні датчики, здатні отримувати детальні зображення земної поверхні.

За оцінками аналітиків, при спільній роботі п'ять супутників забезпечуватимуть регулярне покриття з інтервалом близько двох годин.

"З першим запуском супутника SAR наші військові посилили можливості незалежного спостереження і розвідки. Ми продовжимо підготовку до майбутніх запусків супутників", — заявили в міністерстві.

Запуск відбувся на тлі зусиль Північної Кореї для отримання можливостей космічної розвідки, що потенційно може посилити здатність КНДР завдавати високоточних ударів по основних цілях у Південній Кореї і США.

Північна Корея вивела свій перший військовий супутник-шпигун на орбіту в листопаді минулого року і пообіцяла запустити ще три супутники-шпигуни цього року.