Підтримка Ізраїлю "не є безумовною": Кемерон про удар ЦАХАЛу по гумконвою

Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон. AP/Alberto Pezzali

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон закликав Ізраїль дотримуватися міжнародного гуманітарного права після авіаудару по конвою з гуманітарною допомогою, внаслідок чого загинули семеро людей.

Про це повідомляє Politico.

Кемерон наголосив, що Ізраїль має "право на самозахист, яке ми повинні підтримувати". Але він попередив, що підтримка Сполученим Королівством дій Ізраїлю "не є безумовною".

"Ми очікуємо, що така горда та успішна демократія (Ізраїль — ред.) дотримуватиметься міжнародного гуманітарного права, навіть коли їй кидають виклик", — сказав Кемерон.

Politico зазначає, що серед загиблих внаслідок авіаударів по конвою працівників продовольчої служби Всесвітньої центральної кухні було троє громадян Британії.

Раніше гуманітарна організація World Central Kitchen (Всесвітньої центральної кухні) припинила доставку їжі в Газу попри загрозу голоду у регіоні після того, як в результаті ізраїльського удару в понеділок, 1 квітня, загинули її 7 працівників.

4 квітня президент США Джо Байден під час розмови з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу заявив, що гуманітарна ситуація в Газі неприйнятна, Ізраїль має вжити заходів для вирішення кризи та захисту цивільних людей. Зазначається, що Джо Байден ясно дав зрозуміти, що політика США щодо Гази визначатиметься конкретними кроками Ізраїлю у гуманітарній сфері.