В України є дрони, які можуть пролетіти понад 1 000 км — Федоров

Важливо
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що у 2024 році Україні вдалося вдесятеро збільшити виробництво БПЛА дальньої дії порівняно з минулим роком.

Про це посадовець повідомив у інтерв'ю Welt.

"Більшість дронів, які атакували російські НПЗ, мають радіус дії від 700 до 1 000 кілометрів, але зараз є моделі, які можуть пролетіти понад 1 000 кілометрів", — розповів Федоров.

Міністр підкреслив, що саме від розвитку безпілотників залежить результат. Однак, за словами посадовця, наразі не можна сказати, хто перемагає у технологічній війні.

Раніше Федоров інформував, що Україна може виробляти 2 мільйони дронів на рік, але для цього потрібна фінансова допомога Заходу.

Що відомо про виробництво БПЛА в Україні

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками 2023 року розповів, що у 2024 році Україна виробить мільйон БПЛА.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наприкінці грудня 2023 року оголосив, що в Україні понад 200 заводів, які у 2024 році будуть виробляти мільйон дронів для ЗСУ.

Раніше генеральний директор АТ "Українська оборонна промисловість" Герман Сметанін у інтерв'ю "ЄП" інформував, що Україна розпочала серійне виробництво нового дрона-камікадзе.