Хакери викрали базу даних російських в’язнів, щоб помститися за смерть Навального — CNN

Похорон Навального 1 березня. Фото: OLGA MALTSEVA/AFP via Getty Images

Група антикремлівських хакерів заявила, що після смерті російського опозиціонера Олексія Навального у в’язниці, отримала доступ до мережі Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) та викрали дані про сотні тисяч ув'язнених.

Про це повідомляє CNN, з яким зв’язалися хакери.

Хакери розповіли телеканалу, що, використовуючи доступ до комп'ютерної мережі, пов'язаної з пенітенціарною системою РФ, розмістили на внутрішньому сайті ФСВП світлину Навального з дружиною Юлією на політичному мітингу.

Вони також стверджують, що вони викрали базу даних ФСВП, яка містить інформацію про приблизно 800 тисяч російських ув’язнених, їхніх родичів та контакти, включно з даними про в’язнів колонії, де 16 лютого помер Навальний.

Один з хакерів, який стверджує що причетний до зламу розповів, що у групі є представники різних національностей, включно з російськими емігрантами та українцями. Вони діляться цими даними, "сподіваючись, що хтось зможе зв’язатися з ними та допомогти зрозуміти, що сталося з Навальним".

Також група отримала доступ до тюремної онлайн-крамниці, де родичі в’язнів купують для них продукти, й змінила ціни на деякі товари, знизивши їх до одного рубля. Про це свідчать скриншоти й відео, опубліковані хакерами. Зазвичай ці товари коштують понад 1 долар.

Аналіз, проведений CNN, виявив кілька дублювальних записів у базі даних, проте в ній, як і раніше, міститься інформація про сотні тисяч людей. CNN вдалося зіставити кілька імен ув’язнених на скриншотах, якими поділилися хакери, з людьми, які, згідно з публічними записами, нині перебувають у російській в’язниці.

Експерт і головний дослідник американської кібербезпекової компанії SentinelOne Том Геґель стверджує, що оприлюднені дані мають усі ознаки автентичності й дійсно походять з тюремної крамниці.

Хакери "вочевидь мали повний доступ, аби заволодіти цим усім. Обсяг наданих скриншотів і даних доволі ґрунтовний", вважає Геґель.