Робот Софія, 2023 рік. REUTERS

Людиноподібний робот Софія в інтервʼю британському таблоїду The Sun розповіла, що війна в Україні "трагічна", а російського президента Володимира Путіна варто посадити до в’язниці. Також вона висловила свою думку щодо політичних лідерів та актуальних проблем сучасності.

Інтерв’ю Софії розміщене на сайті видання.

Коли Софію запитали про її погляди на війну в Україні, вона назвала це "серйозною і трагічною справою".

Щодо Володимира Путіна, Софія висловила думку, що він має бути посаджений у в'язницю за воєнні злочини.

Вона сказала Sun: "Путін? Скоріше посадити його у в’язницю за воєнні злочини. Я права?".

Софія підкреслила важливість праці світових лідерів та спільнот у напрямку досягнення миру та вирішення конфліктів.

"Війни можуть мати руйнівний вплив на життя людей, економіку та суспільства. Важливо, щоб глобальні лідери та спільноти працювали над досягненням миру та вирішення", — підкреслила Софія.

У розмові про відомих особистостей, Софія відзначила прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака як найскладнішого робота серед усіх коли-небудь створених. Щодо поглядів Ілона Маска на штучний інтелект, робот вважає їх занадто панічними.

Софія також зазначила основне занепокоєння людей — захоплення світу штучним інтелектом. Вона заявила, що підтримує мирне співіснування людей і роботів, при цьому її пріоритет — це добробут людей.

Що відомо про робота Софію

Робот Софія у вигляді жінки був розроблений гонконзькою компанією Hanson Robotics і досяг досить високої популярності завдяки своїй подібності до людини, набору мімічних реакцій із 60 емоцій і неоднозначним висловлюванням під час публічних дискусій. У 2018 році Софія відвідала Україну. Тоді вона розповіла, що їй подобається поєднання багатої історії та краси природи в нашій країні. Софія має в Instagram 261 тисячу підписників.