Що відомо про Олександра Литвиненка, нового секретаря РНБО

Олександр Литвиненко, секретар РНБО України. Служба зовнішньої розвідки України

26 березня президент Володимир Зеленський призначив нового секретаря Ради національної безпеки та оборони України замість Олексія Данілова. Новий секретар — Олександр Литвиненко, який раніше очолював Службу зовнішньої розвідки. Зібрали, ще про нього відомо.

Олександр Литвиненко народився в Києві у 1972 році, йому зараз 51 рік. Одружений, має двох дітей.

Його стисла біографія наведена на сайті Служби зовнішньої розвідки (СЗР).

Освіта та звання

У 1994 році Литвиненко закінчив Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСБ у Москві за спеціальністю "прикладна математика". У 2009 році — Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство". У 2013-му — Королівський коледж оборонних наук (RCDS) у Великій Британії.

Він має ступінь доктора політичних наук. Кандидатську захистив в Інституті міжнародних відносин КНУ, а докторську — в Національному інституті стратегічних досліджень, з яким буде пов'язана його подальша робота. Професор, Заслужений діяч науки і техніки України, має звання генерал-майора запасу.

Посади Литвиненка

Олександр Литвиненко давно працює у сфері нацбезпеки, а у 2015 році пройшов люстраційну перевірку.

Після здобуття освіти у 1994-98 роках працював офіцером і головним спеціалістом Головного управління урядового зв’язку СБУ. Із 1998-2005 роках працював у Національному інституті стратегічних досліджень, паралельно викладав у КНУ Шевченка. До викладання повертався і у 2010-2014 роках — саме в ці роки став заступником директора НІСД.

У 2005-2010 працював в апараті РНБО та СБУ. Із 2014 року, після Революції гідності, анексії Криму та початку російсько-української війни на сході України був заступником секретаря РНБО (тоді це був Олександр Турчинов), а у 2019 році повернувся знову до Націнституту стратегічних досліджень — очолював його до 2021-го.

Із липня 2021 року очолив Службу зовнішньої розвідки.