Волкер про "білий прапор" для України: Папа Римський має вимагати від Росії припинення війни

Спеціальний представник уряду США з переговорів у справах України у 2017-19 роках Курт Волкер, Київ, Україна, 7 вересня 2023 року. Cуспільне

Католицька церква в особі Папи Римського Франциска має вимагати, аби Росія припинила загарбницьку війну, а не закликати Україну підняти "білий прапор".

Про це сказав спеціальний представник уряду США з переговорів у справах України у 2017-19 роках Курт Волкер під час 16-го щорічного Київського безпекового форуму коментуючи нещодавню заяву понтифіка.

"Він (Франциск — ред.) говорив про мирне майбутнє, але Росія кричуще порушила всі правила справедливої війни, і католицька церква має чітко заявити та вимагати, аби Росія припинила цю загарбницьку війну", — наголосив Волкер.

Він також зазначив, що ймовірні перемовини з Росією можна було б використати як засіб промоції ідеї, що Москва порушує фундаментальні міжнародні домовленості.

"Росія порушила міжнародні правила і норми, правила ведення війни. Можна вибудувати таку загальносвітову думку. Світ має чітко розуміти, що Україна хоче миру, Україна є жертвою агресії, Росія є агресором, і що Україна не має жодних планів захоплювати російську територію. Чіткість дуже важлива" — підкреслив Волкер.

21-22 березня проходить 16-й щорічний Київський безпековий форум, організований для мобілізації трансатлантичної підтримки України.

Що відомо про слова Франциска про "білий прапор"

9 березня в інтерв'ю RSI Папа Римський Франциск заявив, що тим, хто "зазнає поразки", "потрібно мати сміливість вести переговори". Понтифік закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".

У Ватикані пізніше пояснили, що папа Франциск використав образ білого прапора, оскільки його запропонував інтерв'юер. Понтифік (як наголосив офіційний представник Ватикану Маттео Бруні) мав на увазі перемир'я, а не капітуляцію.

Слова Папи Римського викликали різку реакцію як в Україні, так і в країнах Європи. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що прапор країни синьо-жовтий та інших прапорів вона не підійматиме. Він також застеріг Ватикан від "повторення історичних помилок" та закликав допомогти Україні.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив, що Україна "поранена, але не підкорена" і "нікому й на думку не спадає здатися, навіть там, де сьогодні йдуть бойові дії".