Влада Латвії планує депортувати сотні росіян

Будівля парламенту Латвії. Ілюстративне фото: Getty Images

Латвійське управління з питань міграції передало прикордонній службі дані про близько 800 росіян, які не мають права на перебування в країні, якщо вони ще перебувають у країні — їх депортують.

Про це заявила представник управління Мадара Пуке в ефірі телеканалу TV3.

"На даний момент 800 осіб не отримали права на перебування в Латвії. Вони не подали заяви ні на постійне, ні на тимчасове проживання... Ми передали інформацію про цих осіб Державній прикордонній службі для подальшої перевірки. У найближчі тижні буде зрозуміло, чи ці люди ще перебувають у Латвії. Якщо вони є, то будуть видані накази про виїзд на 30 днів",— сказала Пуке.

За її словами, громадяни Росії, які не склали іспит з латиської мови, могли подати заяву на тимчасову посвідку для тимчасового проживання на два роки, після чого їх знання латиської мови знову перевірять та вирішать, чи залишаться вони в країні.

Раніше Конституційний суд Латвії визнав законним вимогу скласти іспит з латиської мови для росіян, які раніше були громадянами країни і мали постійну посвідку на проживання.

Управління з питань громадянства та міграції Латвії в січні 2024 року заявило, що депортація з Латвії загрожує 1 167 громадянам Росії, 789 з яких старші 60 років, і невідомо, скільки з них вже покинули країну. Глава Міністерства внутрішніх справ країни визнав, що замість масових депортацій, ймовірно, будуть окремі.