У Міноборони розповіли про труднощі будівництва фортифікаційних споруд

Фортифікаційні споруди. Фото: Об'єднаний пресцентр Сил оборони таврійського напрямку

Будівництво фортифікаційних споруд проводиться щодня, але навесні через близькість ґрунтових вод роботи ускладнилися. Крім того, на передньому краї украплення руйнуються внаслідок бойових дій і їх треба відновлювати.

Про це в етері телемарафону заявив голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міноборони Богдан Бондар.

"Будівництво фортифікаційних споруд проводилося на постійній основі. Але, враховуючи, зміни в обстановці, було ухвалено рішення про те, щоб змінити акценти, почати більш стійке обладнання з додатковими елементами, які дозволять надійно захистити наших воїнів для виконання ними бойових завдань", — сказав він.

За словами урядовця, повинен бути комплекс заходів, не тільки фортифікаційні споруди та інженерні заходи.

"Це і посилення ППО, ми очікуємо авіацію, яка також буде працювати і допомагати боротися з ФАБАми, з іншою високоточною зброєю, яку застосовує дуже активно противник останнім часом. Але ці фортифікаційні споруди дозволять зберегти життя, створити належні умови, щоб наші військові могли гідно давати відсіч ворогу", — сказав Боднар.

За його словами, одна з проблем — це природні умови, які не дозволяють повною мірою виконувати завдання, тому що весна і близько ґрунтові води.

"До цих робіт ми максимально залучили Інженерні війська ЗСУ, Держслужбу транспорту, залучені ОДА, підрозділи, які працюють трохи далі від лінії зіткнення. Залучені і військовослужбовці, які на передньому краї. Щоденно ця робота проводиться. Щоденно йдуть руйнування, треба відновлювати, робити нові споруди. Противник постійно обстрілює, застосовує FPV-дрони. Ми розбудовуємо ці споруди з урахуванням нових тактик противника", — сказав представник МО.

Напередодні президент Володимир Зеленський провів засідання ставки Верховного головнокомандувача на якому заслухав доповіді про ситуацію на фронті, про забезпечення армії озброєнням і побудову нових оборонних рубежів.

"Захист у три смуги завдовжки 2000 км – масштабне завдання, але зараз темпи хороші", — зазначив Зеленський.