Дуда закликав держави НАТО збільшили витрати на оборону до 3% ВВП

. Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: Getty Images

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що держави НАТО повинні збільшити витрати на оборону з 2% до 3% ВВП.

Про це політик повідомив під час польської Ради національної безпеки напередодні свого візиту до США, передає RMF24.

Відкриваючи засідання, Дуда зазначив, що Альянс має залишатися сильним, стійким і готовим до будь-яких подій вже сьогодні.

"Хочу запропонувати найближчим часом, зараз, у межах нашого візиту до Білого дому, і я говоритиму про це з усіма іншими союзниками, включно із генсекретарем НАТО у штаб-квартирі Альянсу, щоб держави НАТО спільно вирішили, що вимогою Альянсу буде витрачати на оборону не стільки 2% ВВП, скільки 3%, що це буде межа, нижче якої опускатися категорично не рекомендується", — вказав президент Польщі.

Політик наголосив, що НАТО слід посилити оборону, адже ніхто не наважиться напасти на державу, яка готова встати на захист кордонів.

Дуда додав, що потенціал Альянсу зростає, зокрема завдяки вступу Фінляндії та Швеції. Він також висловив сподівання, що НАТО зможе схвалити сміливе рішення і "у відносно недалекому майбутньому прийняти Україну".

14 лютого стало відомо, що у 2024 році члени Альянсу інвестують в оборону 380 мільярдів доларів, що вперше становитиме 2% їхнього сукупного ВВП.