У Сєвєродонецьку та Рубіжному окупанти посилили перевірки на блокпостах перед "виборами"

. Окупований Росією Сєвєродонецьк, 12 липня 2022 року. Фото: Associated Press

На окупованій Луганщині триває підготовка до так званих "виборів президента". На блокпостах окупанти посилили перевірки та проводять побудинкові обходи.

Про це повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

"У Сєвєродонецьку та Рубіжному у зв’язку з виборами посилили перевірки на блокпостах. Зокрема, під час в’їзду або виїзду. Особисті дані людей уточнюють за списками. Чоловіки піддаються більш ретельному огляду, бо вони загарбникам знадобляться одразу після голосування", — написав Лисогор.

За його інформацією, члени так званих виборчих комісій проводять побудинкові обходи та агітують голосувати за Путіна.

"За підсумками, у місцевому окупаційному виборчкомі повідомили, що 92,4 % населення, завдяки цим та іншим заходам, начебто вмовили взяти участь в голосуванні. Запевняють, що роботою з громадянами ніби було охоплено понад 94 % від загальної кількості домогосподарств на території "ЛНР". Якимось чином встигли. Обґрунтування для завищення явки підготували", — додав Лисогор.

Що відомо про підготовку на окупованих територіях до незаконного голосування на виборах президента РФ

На окупованих територіях, зокрема у Луганської області, окупаційна влада вже розпочала підготовку для проведення псевдоголосування. Воно триватиме декілька днів, буде можливість голосувати вдома, розповідав начальник Сєвєродонецької МВА Роман Власенко.

Крім того, в тих населених пунктах, де є інтернет, окупанти намагаються влаштувати онлайн голосування. Взяти участь у цих виборах можна буде не лише із російським, а й з українським паспортом.

Що відомо про вибори президента Росії

Вибори президента РФ відбудуться протягом трьох днів — з 15 по 17 березня 2024 року.

У грудні Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову про проведення президентських виборів в березні 2024 року на окупованих територіях України.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram