Грета Тунберг закликала виборців в США голосувати за Байдена

AP

Шведська екоактивістка Грета Тунберг закликала виборців в США проголосувати на президентських виборах за кандидата від Демократичної партії Джо Байдена.

17-річна дівчина вперше публічно прокоментувала вибори у США у своєму Twitter-акаунті 10 жовтня.

"Я ніколи не займаюся партійною політикою. Але майбутні вибори в США – особливий випадок. З точки зору боротьби за клімат цього далеко недостатньо, і багато хто з вас, мабуть, підтримували інших кандидатів. Але, чорт забирай, організуйтесь і змусьте всіх проголосувати за Байдена", – наголосила активістка.

Тунберг проти Трампа

У 2018 році Тунберг заявила, що вона перестала відвідувати школу щоп'ятниці і замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції з вимогою знизити рівень шкідливих викидів у країні. Її страйк перетворився у громадський рух школярів і студентів по всій планеті.

Чинний президент США Дональд Трамп раніше не раз піддавав критиці заяви та дії екоактивістки. Так, у вересні 2019 року екоактивістка виступала на саміті ООН, присвяченому боротьбі зі змінами клімату. Тоді вона звинуватила світових лідерів у бездіяльності та брехні. Трамп згодом написав саркастичний пост у Twitter, назвавши Грету "щасливою молодою дівчиною, яка з нетерпінням чекає світлого і прекрасного майбутнього".

Також у 2019 році за версією видання Time шведська екоактивістка стала людиною року Тоді Трамп написав, "що вона повинна працювати над своєю проблемою управління гнівом, а потім піти на хороший старий фільм з другом", а також порадив їй охолонути.

Що відомо