Зеленська відмовилася летіти у США на виступ Байдена через вдову Навального — WP

Перша леді України Олена Зеленська. Фото: ОПУ

Перша леді України Олена Зеленська відхилила запрошення Білого дому взяти участь у зверненні президента США Байдена до Конгресу цього четверга, оскільки її хотіли посадити поряд із вдовою російського опозиціонера Олексія Навального. У команді Зеленської Суспільному підтвердили, що перша леді не зможе взяти участь у заході через "завчасно заплановані події" у своєму графіку.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела.

За словами чиновників, знайомих із плануванням заходу, Олену Зеленську планували посадити поруч з Джилл Байден та Юлією Навальною. Зазначається, що "присутність обох жінок, кожна з яких є символом опору російському президенту Володимиру Путіну, стала б потужним фоном для виступу президента Байдена на спільній сесії Конгресу".

За даними джерел, потенційна присутність Навальної викликала дискомфорт в Києві. Хоча багато хто вважає Навального лідера боротьби з режимом Путіна, репутація Навального затьмарена його заявами про анексований Крим.

Офіційний представник Білого дому сказав, що рішення Зеленської, ймовірно, було пов’язано з "конфліктами в розкладі". В Офісі президента на коментар не відповіли.

Чиновник додав, що розсаджування гостей – це деталь, яку узгоджують ближче до події.

Кіра Ярмиш повідомила, що Навальна також відмовилася бути присутньою на виступі Байдена через втому.

"Юлію дійсно запрошували, але я думаю, що всі забувають обставини, на тлі яких розгорталися події. Чоловік Юлії помер два тижні тому. Їй потрібно хоча б трохи відновитися зараз", – сказала прессекретарка Навальної.

Американський чиновник повідомив, що Білий дім, ймовірно, не інформував Київ про те, що Навальна вирішила відмовитися від участі.

У команді Олени Зеленської Суспільному підтвердили, що перша леді отримала запрошення на виступ Байдена, втім не зможе взяти участь у заході через "завчасно заплановані події" у своєму графіку.