ISW: у РФ приховали статистику соцвиплат, щоб засекретити втрати на війні

Російські військові. Getty Images

Російський уряд приховав дані одержувачів соціальних виплат у 2022 році, ймовірно, щоб приховати втрати серед військових у перший рік війни в Україні або неспроможність Кремля виплатити обіцяну соцдопомогу вразливим верствам населення.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили в ISW, за даними розслідування російського опозиційного видання “Верстка” Єдиної державної інформаційної системи соціального захисту РФ, російська влада приховала дані про отримувачів виплат у 2022 році.

Зазначається, що частина прихованих даних містить інформацію, що може розкрити масштаби втрат Росії на війні в Україні, наприклад, показники про “вдів військовослужбовців, які загинули під час проходження військової служби” та “громадян, які отримали поранення, контузії, травми та каліцтва під час виконання військових обов’язків”.

Статистику приховали, щоб запобігти соціальному невдоволенню, яке виникло навколо повідомлень про втрати росіян в Україні, йдеться в аналітичному звіті. Як відзначили в ISW, Росія розкрила дані отримувачів соцвиплат лише у 2023 та 2024 роках, коли позиція Кремля щодо втрат на війні дещо стабілізувалася, аби усунути соціальні шоки.

“Можливо, Кремль також приховав дані соціальних служб за 2022 рік, аби приховати свої проблеми із наданням обіцяних заходів соціальної підтримки різним особам, особливо тим, хто постраждав у перший рік війни”, — наголосили аналітики.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 5 березня орієнтовні втрати російської армії на війні проти України становлять 419 020 військових.