У Верховній Раді підписали відрядження Петра Порошенка за кордон

Марафон
Лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко. УНІАН/Олександр Синиця

Керівництво Верховної Ради дозволило лідеру "Європейської солідарності" Петру Порошенку виїхати на конгрес Європейської народної партії в Румунію.

Про це повідомив заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко в ефірі марафону "Єдині новини".

Як розповідає посадовець, минулого року опозиційні фракції їздили за кордон "більше, ніж монобільшість – якщо у відсотковому співвідношенні. У них депутати більш міжнародно активні".

"Іноді в нас є певні підстави забороняти або не дозволяти виїзд. Вони безпекові, чітко регламентовані". Немає такої проблеми системної. Наразі вже перебуває один чи двоє представників "Європейської солідарності" за кордоном і Петро Олексійович також поїде на свій з’їзд Європейської народної партії", — сказав Корнієнко.

Що відомо про намагання Порошенка виїхати за кордон

Європейська комісія не пізніше 12 березня має представити переговорну рамку та оцінить прогрес у реформах України для початку перемовин щодо вступу в ЄС, повідомила віцепрем'єр-міністерка з євроінтеграції Ольга Стефанішина. Водночас за її словами, "внутрішні проблеми в парламенті" можуть вплинути на ухвалення рішення.

Йдеться про лист нардепа Порошенка до Єврокомісара з питань розширення Олівера Варгеї, в якому він говорить про обмеження на виїзд у закордонні відрядження. Йому відмовили у перетині кордону в грудні 2023, після того, як "отримали документ з грифом для службового користування", зміст якого не коментували. Також Порошенко не зміг виїхати у відрядження й у травні 2023.

Стефанішина назвала лист "контраверсійним цілеспрямованим кроком, який матиме непередбачувані наслідки, навіть якщо переговорну рамку затвердять". У коментарі Суспільному заступниця голови Верховної Ради Кондратюк сказала, що не ознайомлена із листом, тому не може його коментувати, однак заявила, що "питання відряджень потребує нагального переосмислення".