Європейський Союз оштрафував Apple на майже 2 млрд євро після скарги Spotify

Логотип компанії Apple. Ілюстративне фото: Unsplash

Європейська комісія оштрафувала Apple на 1,8 мільярда євро за "зловживання своїм домінуючим становищем на ринку розповсюдження програм для потокового передавання музики" користувачам iPhone та iPad.

Про це пише американський тижневик Variety.

Компанія стрімінгу для музики Spotify у 2019 році подала скаргу до ЄС на техногіганта Apple через обмеження користувачів iOS щодо альтернативних стрімінгових сервісів. Єврокомісія 4 березня після багаторічного розслідування заявила, що Apple застосувала обмеження до розробників додатків, які не дозволяли їм інформувати користувачів iOS про альтернативні та дешевші послуги підписки на музику, доступні поза Apple Music, що є незаконним.

Окрім виплати штрафу, компанія має відмовитись від антиконкурентних обмежень Appe Store, які не дозволяли розробникам інтегрувати підписки у свої застосунки без сплати комісії Apple. Такі обмеження, зокрема, робили підписку на Spotify дорожчою за Apple Music.

"Apple доведеться відкрити свою екосистему, аби дозволити кінцевим користувачам легко знаходити потрібні їм додатки, платити за них будь-яким способом і використовувати їх на будь-яких пристроях", — заявила європейська комісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Apple заявила, що подасть апеляцію на рішення ЄС. Компанія стверджувала, що європейський ринок цифрової музики "процвітає" і що розслідування Європейської комісії не змогло "викрити жодних достовірних доказів шкоди споживачам".

За словами компанії, вона зіграла ключову роль у розвитку Spotify, a стримінг "хоче змінити правила і нічого не платити".

"Сьогодні Spotify займає 56% європейського ринку потокової музики й нічого не платить Apple за послуги, які допомогли йому стати одним з найвпізнаваніших брендів у світі", — пише Apple.

За словами Apple, розробники Spotify безперешкодно користувались технологіями компанії з моменту запуску застосунку, а Apple навіть надсилала своїх працівників у Швецію, аби проводити консультацію з розробниками стримінгу.

Водночас Spotify назвав рішення Європейської Комісії "сильним сигналом про те, що жодна компанія, навіть така монополія, як Apple, не може зловживати владою, аби контролювати взаємодію інших зі своїми клієнтами".