Роту "Гонор" у батальйоні "Вовки да Вінчі" очолив новий командир

Олександр Ябчанка. Фото: Svitlana Matvienko/Facebook

Олександр Ябчанка очолив Роту "Гонор" у військового батальйону "Вовки да Вінчі" новий командир.

Про це військовий написав у Facebook.

У своїй публікації він пише, що потребує допомоги, зокрема в людях, технологіях і ресурсах. Так, новопризначений командир запросив ставати до лав своєї роти. Ябчанка також запросив до співпраці винахідників і виробників військових засобів. Від них, за словами Ябчанки, він очікуватиме технічних рішень для ефективнішого виконання завдань і навчання у використанні цих засобів

"Це для мене велика честь і велика відповідальність. Кожному, хто потрапить до наших лав, я гарантую гідне ставлення як до побратима, професійне навчання, фахову медицину і інноваційні засоби ведення війни. Від вас я очікуватиму упертість в оволодінні навичками і креативність у їх застосуванні", — написав Ябчанка.

Новообраний командир також закликав цивільних донатити для його роти.

"Від того, чи будуть у нас "мавіки" і турелі залежатиме кількість нейтралізованих ворогів і кількість наших втрат", — написав командир.

Що відомо про батальйон

1 окремий батальйон "Вовки Да Вінчі" імені Дмитра Коцюбайла, який нині є військовим формуванням Сухопутних військ Збройних сил України, воює на фронті від 2014 року.

Спочатку це була штурмова рота у складі Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". Від березня 2016 року її командиром став нині полеглий захисник Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі". Він став першим добровольцем, якому за життя надали звання Героя України.

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну батальйон, зокрема, брав участь у боях за Київ, Херсонщину, а також в контрнаступі на Харківщині.