ВАКС конфіскував активи російського телеведучого Кисельова

Телеведучий Дмитро Кисельов під час відкриття виставки "Армія і флот Росії" у військово-історичному музеї "Михайлівська батарея" в Севастополі (Крим), у вівторок, 22 липня 2014 року. Фото: УНІАН

Сьогодні 4 березня Вищий антикорупційний суд України конфіскував на користь держави активи російського телеведучого та пропагандиста Дмитра Кисельова.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

Зокрема було конфісковано житловий будинок загальною площею 151,1 кв.м в Коктебелі, земельну ділянку загальною площею 0.2878 га, автомобіль Land Rover, причіп, а також 100% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю "Клуб Сковорода" і 30,95% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю "Промо.Юей".

Уточнюється, що таким чином колегія суддів ВАКС задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до Кисельова.

"Апеляційна скарга на рішення Вищого антикорупційного суду може бути подана учасником справи та/або його представником до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення суду", — додали у пресслужбі.

Дмитро Кисельов — російський телеведучий, журналіст та пропагандист, заступник генерального директора Всеросійської державної ТРК (з 2008), генеральний директор російського державного міжнародного інформаційного агентства "Росія сьогодні" (з 9 грудня 2013), ведучий телепрограми "Вісті тижня з Дмитром Кисельовим" на Першому каналі. Занесений до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України.

23 березня 2023 року у СБУ повідомили, що слідчі розслідують кримінальне провадження щодо російських пропагандистів Дмитра Кисельова та Ольги Скабєєвої. Їх підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110 ККУ – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

7 січня 2023 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції щодо 119 російських публічних осіб, серед яких, зокрема, є і телеведучий Дмитро Кисельов.