Витік даних з Пентагону: обвинувачений Тейшейра визнав свою провину й отримав термін ув'язнення

. Джек Тейшейра, підозрюваний у витоці секретних документів Пентагону. Фото: Getty Images

Військовослужбовець Нацгвардії США Джек Тейшейра, якого звинувачували у розголошенні секретної розвідувальної інформації, визнав свою провину.

Про це повідомив телеканал ABC News.

Як зазначається, Тейшейрі призначили 16-річний термін ув'язнення, що менше, аніж передбачалося за всіма статтями, які йому висували.

Військовослужбовець визнав себе винним за всіма шістьма пунктами обвинувачення у навмисному зберіганні та передаванні інформації, що становить державну таємницю.

В обмін на це прокурори погодилися не пред'являти додаткових звинувачень.

У межах угоди про визнання вини Тейшейра повинен з'явитися на допит до Пентагону й Міністерства юстиції США, а також передати всі секретні матеріали, які ще можуть залишитися в його розпорядженні.

За даними The New York Times, Тейшейра почав оприлюднювати документи через 48 годин після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Він розміщував секретну інформацію у чат-групі соцмережі для геймерів Discord, яка налічувала 600 учасників. З жовтня публікував відомості в іншій спільноті, Thug Shaker Central, де було близько 50 осіб.

Після звинувачень проти Тейшейри у підрозділі ВВС, де він служив, усунули з посади двох командирів. Пентагон оголосив про плани посилити контроль за секретною інформацією та покращити методи зберігання розвідданих після масштабного витоку.

Що відомо про злиті "документи Пентагону"

На початку квітня NYT повідомила, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США й НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу.

У Головному управління розвідки Міністерства оборони та Офісі президента інформацію про витік "секретних даних" назвали фейком.